آموزش ساخت جامدادی با ابطری پلاستیکی
بلاگ

آموزش ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی

ساخت وسایل کاربردی با ظروف پلاستیکی

امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی، روزانه هزاران بطری و ظرف پلاستیکی مصرف شده و پس از استفاده از محتوای آن، درون سطل زباله انداخته می‌شوند. اگرچه بازیافت پلاستیک و ظروف یکبار مصرف رایج شده، اما برخلاف تصور، فرآیندی پر هزینه است. ضمن اینکه همه ظروف پلاستیکی، قابلیت استفاده مجدد را ندارند.
با توجه به مصرف روز افزون پلاستیک و مضرات آن برای محیط زیست، تیم تولید محتوای گودپک تصمیم دارد در مجموعه مقالات آموزشی، طرز ساخت وسایل کاربردی از ظروف پلاستیکی را به مخاطبان محترم خود آموزش دهد تا گامی هرچند کوچک در حفظ محیط زیست برداشته باشد.

ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی

جامدادی از جمله وسایل بسیار کاربردی در هر سنی است. با استفاده از یک عدد بطری پلاستیکی و کمی خلاقیت، می‌توان به سادگی در منزل جامدادی های زیبایی ساخت. ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی نه تنها راهی برای صرفه جویی اقتصادی و بازیافت پلاستیک در منزل است، بلکه تاثیر چشم‌گیری در آموزش و تشویق کودکان در استفاده از این دست وسایل دارد. ساخت وسایل کاربردی با ظروف پلاستیکی می‌تواند به رشد خلاقیت کودک کمک شایان توجهی کند.
در ادامه وسایل مورد نیاز و چگونگی ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی را بررسی می‌کنیم.

وسایل مورد نیاز:

یک عدد بطری پلاستیکی
یک عدد زیپ
چسب حرارتی یا قطره‌ای
کاتر یا قیچی
کاموای رنگی

وسایل مورد نظر برای ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی

طرز ساخت جامدادی:

  1. ابتدا بطری را مطابق شکل برش دهید.مراحل ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی
  2. پس از صاف و مرتب کردن لبه بطری، زیپ را آغشته به چسب کرده و به لبه بطری بچسبانید.
    توجه: طول زیپ باید متناسب با قطر بطری باشد.
  3. هرچند که تزیین جامدادی سلیقه‌ای است و بستگی به خلاقیت شما دارد، اما اگر مایل هستید آن را مانند مداد تزیین کنید، به 3 رنگ کاموا نیاز دارید. رنگ مشکی برای نوک مداد، رنگ سفید (یا کرم) برای قسمت تراش خورده و یک رنگ دلخواه برای بدنه مداد.
  4. کاموا را به چسب آغشته کرده و از پایین به بالای بطری دورتادور آن بچسبانید.

جامدادی شما به همین سادگی ساخته شد. برای زیباتر شدن جامدادی می‌توانید از خلاقیت خود بهره برده و اطراف آن را با سلیقه خود تزیین کنید.

5 دیدگاه برای “آموزش ساخت جامدادی با بطری پلاستیکی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *