استارتاپ بازیافت پلاستیک که به کمک کاتالیزور در کمتر از ۳ ساعت پلاستیک را بازیافت می‌کند.
بلاگ

آغاز به کار استارتاپ بازیافت پلاستیک به شیوه جدید

استارتاپ بازیافت پلاستیک در کمتر از سه ساعت

صحبت از تاثیرات مخرب پلاستیک بر محیط زیست بسیار زیاد و بحث بازیافت آن داغ است. همانطور که قبلا در مقاله‌ای مفصل به موضوع بازیافت پلاستیک و موانع آن اشاره کردیم، بازیافت پلاستیک در هر شرایطی ممکن نبوده و نیازمند مقدمات خاصی است.

تا به حال فکر کرده‌اید پلاستیک‌ها بعد از ورود به چرخه بازیافت چه می‌شوند؟

پلاستیک‌ها را معمولا به سه روش بازیافت می‌کنند. در اولین روش، پلاستیک‌ها شسته و خرد می‌شوند. سپس به کمک قالب‌گیری به وسایل جدیدی با درجه کیفیت خاصی تبدیل می‌شوند. در روش دوم، پلاستیک را ذوب کرده تا آن را به سوخت یا روغن مورد نیاز اتومبیل‌ها تبدیل کنند. در سومین و جدیدترین روش، دانشمندان از آنزیم‌های پلاستیک‌خوار برای تجزیه پلاستیک استفاده می‌کنند.چگونه پلاستیک را به سوخت تبدیل می‌کنند؟

دو روش اول بازیافت پلاستیک علاوه بر هزینه‌زا بودن، محدودیت‌های فراوانی داشته و منابع زیادی را مصرف می‌کند. به تازگی استارتاپی به نام BioCellection فعالیت خود را به منظور بازیافت پلاستیک به شیوه‌ای نوین، از سن‌خوزه آغاز کرده است.

این استارتاپ بازیافت پلاستیک حاصل همکار دو کارآفرین چینی است که از زمان دانشجویی شرکت خود را تاسیس و با هم همکاری کرده‌اند. این استارتاپ مدعی شده که موفق به کشف کاتالیزوری شده که می‌تواند تنها در عرض ۳ ساعت پلاستیک را تجزیه کرده و نسبت به شیوه‌های رایج بازیافت پلاستیک، هزینه و زمان کمی دارد.

در نتیجه فعالیت این استارتاپ بازیافت پلاستیک، پلاستیک تبدیل به ماده‌ای می‌ شود که می‌توان از آن برای تولید رنگ، لباس نایلونی، قطعات الکترونیکی، قطعات ماشین، کفه کفش و غیره استفاده کرد. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، پلاستیک بعد از تجزیه به ماده سفید رنگ و اولیه برای تولید محصولات جدید تبدیل شده است. در حال حاضر تمرکز استارتاپ BioCellection بر روی تجزیه و بازیافت بطری‌های پلاستیکی شیر، شامپو و کیسه مواد غذایی است.

مدیر خدمات زیست محیطی شهر سن‌خوزه در مورد همکاری این شهر با استارتاپ بازیافت پلاستیک گفته است:

این شهر از همکاری با استارتاپ‌های تجزیه پلاستیک استقبال می‌کند. زیرا هدف آنها کاهش تخریب محیط زیست توسط پلاستیک و حفظ آن برای آیندگان است. در حال حاضر بسیاری از کشورها در حال اجرای برنامه مدیریتی برای حفظ منابع طبیعی خود و تبدیل زباله‌های تولید شده به مواد مصرفی هستند.

1 دیدگاه برای “آغاز به کار استارتاپ بازیافت پلاستیک به شیوه جدید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *