استفاده از تکنولوژی نانو کلای برای بسته بندی مواد غذایی
بلاگ

استفاده از نانو کلای در بسته بندی مواد غذایی و حفظ تازگی میوه‌ها و سبزیجات

بسته بندی جدید مواد غذایی بر پایه نانو کلای

اخیرا در کشور ترکیه محققان موفق به استفاده از نانو کلای در بسته بندی مواد غذایی شده‌اند. نانو کلای نوعی نانو بر پایه خاک رس است. ویژگی بارز این بسته‌بندی‌ها حفظ طراوت و تازگی مواد غذایی و خاصیت ضد باکتریایی آنهاست. محققان در طی آزمایشات مختلف بر روی این بسته بندی ها به این نتیجه رسیده‌اند که این مواد می‌توانند طور عمر مواد غذایی را افزایش دهند. در همین راستا، هری اونال از دانشگاه سابانجی در نشست ACS گفت: بسته‌بندی‌های غذایی که می‌توانند با مواد غذایی واکنش دهند علاوه بر جلوگیری از فساد مواد غذایی، بر روی سلامتی هم تاثیرگذار هستند.

استفاده از نانو کلای در بسته بندی مواد غذایی علاوه بر حفظ طراوت و تازگی آنها، از رشد باکتری‌ها جلوگیری کرده و با مقاومت بالایی که در برابر پارگی دارد، مانعی مقاوم از نفوذ انواع میکروب‌ها به درون بسته‌بندی است.

در این نوع بسته‌بندی، از نوعی روغن ضد باکتری با نام کارواکرول هم استفاده می‌شود. کارواکرول در برگ آویشن موجود بوده و علاوه بر خاصیت ضد باکتریایی، می‌تواند باعث جلوگیری از ورود اکسیژن به داخل بسته و اکسیده شدن مواد غذایی شود. همچنین مانعی برای تبخیر آب میوه‌ها و خشک شدن آنهاست.

در ادامه این تحقیقات، دانشمندان موز، گوجه و مرغ را در بسته بندی معمولی PE و بسته بندی نانو کلای قرار دادند تا میزان سلامت هر یک از بسته‌ها در پایان مدت 10 روز بررسی شود. پس از گذشت این مدت، مواد غذایی درون بسته‌های نانو کلای به مراتب سالم‌تر و تازه‌تر از مواد غذایی درون بسته بندی معمولی بودند.

استفاده از نانو کلای در بسته بندی مواد غذایی باعث حفظ طراوت و تازگی آنها می شود
مقایسه مواد غذایی مختلف در بسته‌بندی معمولی و نانوکلای پس از گذشت 10 روز

اگر استفاده از نانو کلای در بسته بندی مواد غذایی وارد مرحله تجاری سازی شده و جایگزین بسته بندی‌های معمولی شود، می‌تواند علاوه بر حفظ سلامت غذا، در پیشگیری از اسراف منابع غذایی هم نقش به سزایی ایفا کند.

2 دیدگاه برای “استفاده از نانو کلای در بسته بندی مواد غذایی و حفظ تازگی میوه‌ها و سبزیجات”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *