معرفی انواع پیش بندهای رستورانی و کاربرد آنها به همراه عکس
بلاگ

انواع پیش بندهای رستورانی به کار رفته در یک رستوران حرفه‌ای

چند مدل پیش بند در یک رستوران حرفه‌ای به کار می‌رود؟

پیش بند احتمالا یکی از انعطاف‌پذیرترین آیتم‌های یک رستوران است. پیش بندها نه تنها کار محافظت از یونیفرم کارکنان رستوران را انجام می‌دهند، بلکه در هر گوشه‌ای از رستوران به کار آمده و موجب ارتقای جایگاه رستوران در منظر مشتری می‌شوند. قبلا آیتم‌های انتخاب یک پیش بند خوب را که با تمام نیازهای شما منطبق باشد، مفصل توضیح داده‌ایم. اما در این پست می‌خواهیم به طور متمرکز با انواع پیش بندهای رستورانی آشنا شده و موارد استفاده از هر کدام را بررسی کنیم.

معرفی انواع پیش بندهای رستورانی و کاربرد آنها

پیش بندهای سینه به پایین (Bib APRON)

این مدل از پیش بندها که رایج‌ترین مدل پیش بند است، بیشترین محافظت را از لباس شما ایجاد می‌کند. بیب آپرون یک بند در بالا دارد که دو رگردن می‌افتد و یک بند برای دور کمر دارد. در همه مدل‌های این پیش بند، بند دور کمر باز است و خود شما باید متناسب با توده بدنی آن را گره بزنید. اما بند دور گردن هم می‌‌تواند باز باشد، هم دوخته. طول این نوع پیش بند معمولا تا زانو ادامه دارد و محافظ بسیاری خوبی در برابر ریختن انواع مایعات و پریدن روغن و… است. این پیش بند با نام پیش بند سرآشپز هم شناخته می‌شود.معرفی انواع پیش بند رستورانی: پیش بندهای سینه به پایین

برخی از مدل‌های این پیش‌بند جیب هم دارد. در بسیاری از رستوران‌ها برای یک دست بودن پوشش کارکنان، پیشخدمت‌ها هم از مدل جیب‌دار پیش‌بند استفاده می‌کنند. اما در ادامه نوعی دیگر از پیش بند را معرفی می‌کنیم که برای استفاده پیشخدمت‌ها طراحی شده است.

پیش بندهای میان تنه (Waist aprons)

این پیش بندها برخلاف نوع اول، طول کمتری دارند، از دور کمر تا بالای زانو را پوشش می‌دهند. در برخی از مدل‌های این نوع پیش بند، جیبی روی آن تعبیه شده تا در نگهداری وسایلی نظیر دفترچه، خودکار یا تبلت کمک کند. پیش بندهای میان تنه به دلیل ارتفاع کمی که دارند، به پاها اجازه حرکت آزادانه می‌دهند. بنابراین برای مشاغلی که باید به سرعت جابه‌جا شوند، مانند پیشخدمت‌های رستوران‌ها، بسیار مناسب است.پیش بندهای دور کمر یکی دیگر از انواع پیش بندهای رستورانی است که برای پیشخدمت‌ها مناسب است

دو مدل معرفی شده در بالا، از کاربردی‌ترین انواع پیش بندهای رستورانی هستند. انتخاب و استفاده از یک پیش بند درست در رستوران، می‌تواند در حفظ سلامت کارکنان و شناسایی رستوران شما به عنوان مجموعه‌ای حرفه‌ای مثمر ثمر باشد.


شرکت گودپک در کنار تولید تخصصی انواع ظروف یکبار مصرف، پیش بندهای حرفه‌ای خود را با دو سال ضمانت عرضه می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی و کانال تلگرام گودپک ما با در ارتباط باشید.

 

2 دیدگاه برای “انواع پیش بندهای رستورانی به کار رفته در یک رستوران حرفه‌ای”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *