طرز تهیه بلغور پلو از غذاهای محلی استان خراسان جنوبی
بلاگ

غذاهای سنتی ایران: غذاهای محلی استان خراسان جنوبی – بلغور پلو

بلغور پلو از غذاهای محلی استان خراسان جنوبی

استان خراسان جنوبی از جمله استان‌های مرزی، واقع در شرق ایران است. این استان از شرق با کشور افغانستان هم مرز بوده و از شمال با استان های خراسان رضوی و سمنان، از غرب با استان های اصفهان و یزد و از جنوب با استان های کرمان و سیستان مرز مشترک دارد. یکی از غذاهای جذاب، محبوب و پرخاصیت این استان، بلغور پلو است. همانطور که از نام این غذا مشخص است، ماده اصلی تشکیل دهنده آن، بلغور است. در ترکیبات اصلی این غذا از گوشت و مرغ استفاده نشده است، اما می توان بنا به ذائقه در تهیه آن از گوشت چرخ کرده یا سینه مرغ پخته و رشته شده هم استفاده کرد. در ادامه به معرفی مواد اولیه و طرز تهیه بلغور پلو می پردازیم.

مواد مورد نیاز برای تهیه بلغور پلو

بلغور درشت و شسته شده 2 پیمانه

پیاز متوسط 2 عدد

عصاره مرغ 1 لیتر

گوچه فرنگی 3 عدد

نمک، فلفل و ادویه به میزان لازم

طرز تهیه بلغور پلو

ابتدا روغن را در قابلمه ریخته و پیاز نگینی خرد شده را به آن اضافه می کنیم تا به خوبی سرخ و طلایی شود. سپس ادویه ها و گوجه فرنگی نگینی خرد شده را به پیاز اضافه می کنیم. شعله را کم کرده و اجازه می دهیم گوجه ها به آرامی پخته شده و آب آنها گرفته شود. پس از پخت گوجه فرنگی، آب بلغور را خالی کرده و همراه با عصاره مرغ آن را به سایر مواد اضافه می کنیم. در ابتدا شعله گاز را زیاد کرده تا آب مرغ جوش بیاید و سپس شعله را کم کرده و اجازه می دهیم به آرامی همه مواد کنار هم پخته شوند. مدت زمان پخت این غذا پس از افزودن بلغور گندم، حدود 20 دقیقه است.

بلغور پلو که از غذاهای محلی استان خراسان جنوبی است را می توان با گوشت و کشمش هم تهیه کرد

اگر برای تهیه این غذا از گوشت یا مرغ استفاده می کنید، باید همزمان با تفت دادن پیازها، گوشت چرخ کرده یا سینه مرغ پخته و رشته رشته شده را به مواد اضافه کنید.

1 دیدگاه برای “غذاهای سنتی ایران: غذاهای محلی استان خراسان جنوبی – بلغور پلو”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *