تولید لباس از پلاستیک بازیافتی توسط آدیداس برای تیم باشگاهی منچستر یونایتد
بلاگ

تولید لباس از پلاستیک بازیافتی برای تیم منچستر یونایتد

تولید لباس از پلاستیک‌ بازیافتی توسط آدیداس

باشگاه منچستر یونایتد، یکی از باشگاه‌های حرفه‌ای فوتبال در لیگ فوتبال انگلستان است. تاسیس این باشگاه به سال 1878 برمی‌گردد. اخیرا یک شرکت دوستدار محیط زیست به نام Parley for the Oceans با آدیداس همکاری خود را آغاز نموده است. آدیداس تولید کننده لباس تیم منچستر یونایتد است. هدف از این همکاری تولید لباس سوم تیم منچستر یونایتد از پلاستیک‌‌های بازیافت شده از زباله‌های داخل اقیانوس است.

هدف از این همکاری جلب توجه جهانیان به موضوع آلودگی‌های زیست محیطی، علی‌الخصوص آلودگی اقیانوس‌هاست. متاسفانه در حال حاضر حدود 5 تریلیون زباله در اقیانوس‌ها و آب‌های آزاد وجود دارند که تاثیرات مخربی بر روی سلامت جانوران دریایی و محیط زیست دارد.

طراحی این لباس به مناسبت پنجاهمین سالگرد کسب قهرمانی اروپا، شبیه به لباس پنجاه سال پیش این تیم است. از این لباس که در واقع لباس سوم تیم منچستر یونایتد است، قرار است در لیگ داخلی یا بازی‌های بین‌المللی استفاده شود. آدیداس در طراحی این لباس، برای اعلام حمایت خود از سازمان‌های دوستدار محیط زیست، پشت یقه آن عبارت For The Oceans به معنی “برای اقیانوس‌ها” را حک کرده است.

شرکت آلمانی آدیداس در پی گسترش همکاری خود با سازمان پارلی و افزایش فعالیت‌های زیست محیطی خود است. هدف این کمپانی استفاده از زباله‌های رها شده در اقیانوس و تبدیل آنها به مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت انواع البسه و کفش ورزشی است. این دو کمپانی مدعی شده‌اند که تا سال 2024 تمامی محصولات آدیداس را از پلاستیک‌های بازیافت شده تولید می‌کنند.

همکاری آدیداس و پارلی تنها محدود به ماه‌های اخیر و تولید لباس از پلاستیک بازیافتی نمی‌شود. این دو شرکت در همکاری‌های پیشین خود یکی از کفش‌های کلاسیک آدیداس را با استفاده از پلاستیک بازیافت شده از زباله‌های رها شده در سواحل مالدیو بازسازی کرده‌اند.کفش‌های آدیداس که به کمک شرکت پارلی با تورهای ماهیگیری جمع شده از سواحل دریا بازسازی شده است

مدیر محصولات آدیداس درباره پروژه همکاری با پارلی و تولید لباس از پلاستیک بازیافتی اینگونه می‌گوید:

امروزه ما باید تفکر خود را تغییر داده و در راستای حفظ محیط زیست و از بین بردن آلودگی‌ اقیانوس‌ها حرکت کنیم. این یکی از اهداف اصلی آدیداس است و به همین خاطر همکاری با سازمان‌های فعال در این رابطه برایمان حائز اهمیت است.

6 دیدگاه برای “تولید لباس از پلاستیک بازیافتی برای تیم منچستر یونایتد”

  1. چه جالب. اگر این ایده اجرا بشه چقدر میتونه موثر باشه و چه تبلیغ خوبی واسه آدیداس میشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *