حباب آب Ohoo ساخته شده از مواد زیست تخریب پذیر جایگزین مناسبی برای بطری های پلاستیکی آب است
بلاگ

حباب آب Ohoo جایگزین بطری‌های پلاستیکی می‌شود

نگهداری آب در پوشش حباب مانند و کمک به تولید کمتر زباله‌های پلاستیکی

روزانه میلیون‌ها عدد بطری پلاستیکی آب در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود. استفاده از بطری‌های پلاستیکی به قدری رایج شده که گاهی متوجه انبوه زباله تولید شده و آسیب ناشی از استفاده از آنها به طبیعت و زیست بوم جانوران نیستیم. امروزه کمتر کسی وجود دارد که از آسیب پلاستیک به طبیعت و آثار زیان‌بار آن اطلاع نداشته باشد. اما راه حل این مشکل چیست؟

گروهی از دانشمندان انگلیسی آزمایشگاه skippingrock برای حل مشکل زباله‌های پلاستیکی و حذف بطری‌ها پلاستیکی، نوعی حباب خوراکی را با نام Ohoo اختراع کرده‌اند که می‌تواند آب را درون خود نگه داشته و جایگزین بطری‌های پلاستیکی شود. شعار سازندگان حباب اوهو این است: بطری‌های آب را بازیافت نکنید، بلکه آنها را بخورید!”

ویژگی‌های حباب آب Ohoo

این حباب ژلاتینی از مواد کاملا خوراکی تهیه شده است. ماده اصلی تشکیل دهنده آن نوعی جلبک است. مواد سازنده حباب آب Ohoo کاملا بی طعم هستند، اما می‌توان در هنگام تولید به آن طعم‌های مختلفی اضافه کرد. اوهو با طبیعت سازگار بوده و زیست تخریب پذیر است. بنابراین طی 4 تا 6 هفته مانند پوست میوه در خاک، کاملا تجزیه می‌شود. شما می‌توانید پوشش اوهو را سوراخ کرده و مستقیما آب را بنوشید، یا کل حباب را درون دهان خود گذاشته و میل کنید.ساخت حباب آب اوهو قابل خوردن و هضم شدن توسط معده

هزینه ساخت پوشش اوهو در مقایسه با هزینه ساخت و دفع بطری‌های پلاستیکی بسیار کم است. برای ساخت آن از روشی به نام “کروی‌سازی” استفاده می‌شود. این روش در سال 1914 میلادی ابداع شده است. برای کروی سازی آب و جلوگیری از مخلوط شدن آن با ترکیبات پوشش حباب، آن را منجمد کرده و پوشش حباب را دور آن قرار می‌دهند. در ساخت حباب آب Ohoo 5 برابر کمتر CO2 تولید شده و 9 برابر بیشتر در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین اخبار روز دنیا در حوزه محیط زیست، تغذیه و سلامت، با وبلاگ گودپک همراه شوید.

3 دیدگاه برای “حباب آب Ohoo جایگزین بطری‌های پلاستیکی می‌شود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *