آموزش تصویری ساخت زیرانداز با کیسه پلاستیک
بلاگ

آموزش ساخت زیرانداز با کیسه پلاستیک

کیسه‌های پلاستیکی را به زیرانداز تبدیل کنید

در ادامه مبحث آموزشی ساخت وسایل کاربردی با استفاده از ظروف و کیسه‌های پلاستیکی، امروز یک آموزش بسیار کاربردی و آسان را بررسی می‌کنیم. امروزه انواع زیرانداز در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف در بازار موجود است. معمولا ماده اولیه ساخت زیراندازها پلاستیک است. پلاستیک به دلیل مقاومت در برابر نفوذ آب، گزینه مناسبی برای ساخت زیرانداز است. اما تا به حال فکر کرده‌اید یک خانواده متوسط 4 نفره در طول سال چندین هزار کیسه پلاستیکی مصرف می‌کند؟

همه ما هفتگی خرید کرده و کیسه‌های پلاستیکی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف از فروشنده دریافت می‌کنیم. در طول سال میلیون‌ها کیسه پلاستیکی توسط انسان‌ها مصرف می‌شود. ابخش اعظمی از این پلاستیک‌ها وارد چرخه بازیافت نشده و در طبیعت رها می‌شوند. از آنجا که تجزیه پلاستیک در طبیعت چندین هزار سال زمان می‌برد، تهدیدی جدی برای جانوران و طبیعت محسوب می‌شود.

بنابراین این طور به نظر می‌رسد که استفاده از پلاستیک ناگریز است اما می‌توان بخشی از پلاستیک را در منزل با راه‌های مختلف مجددا استفاده کرد. در ادامه به آموزش ساخت زیرانداز با کیسه‌ پلاستیک می‌پردازیم.

آموزش ساخت زیرانداز با کیسه پلاستیک

برای ساخت این مدل زیرانداز تنها به کیسه‌های پلاستیکی برش خورده نیاز دارید. با جمع آوری سالانه کیسه‌های خرید می‌توانید به سادگی زیراندازی در ابعاد و طرح دلخواه درست کنید. اساس ساخت این زیرانداز گره است. کافیست پلاستیک‌ها را برش زده و بهم گره بزنید. در ساخت این زیرانداز از تنها یک گره استفاده می‌شود که در تصویر زیر به نحوه آموزش آن پرداخته‌ایم.

آموزش گره برای ساخت زیر انداز با کیسه پلاستیکی

برای شروع، ابتدا پلاستیک ها را کاملا صاف کرده و روی هم می‌چینیم. سپس بالا (قسمت دسته پلاستیک) و پایین آنها را قیچی کرده و جدا می‌کنیم. سپس هر پلاستیک را به شکل حلقه دراورده و چهار عدد را انتخاب میکنیم دو به دو آنها را کنار همدیگر میچینیم. سپس مطابق شکل بالا، دسته‌های دوتایی پلاستیک‌ها را به هم گره می زنیم.

مراحل تصویری ساخت زیرانداز با کیسه پلاستیکی

اکنون چهار رشته پلاستیکی داریم که آنها را مانند بافت مو، مطابق تصویر زیر به یکدیگر میبافیم. این کار را تا رسیدن به عرض دلخواه برای زیراندازمان تکرار می کنیم. از آنجا که رشته‌های پلاستیکی، طول کمی دارند، هرجا یکی از رشته‌ها کوتاه شد، یک حلقه پلاستیکی برداشته و مانند تصویر اول گره می‌زنیم.

در نهایت با کنار هم قرار دادن بافته‌های پلاستیکی و متصل کردن آنها به کمک طناب، زیرانداز زیبایی ساخته شده از کیسه های پلاستیکی خواهید داشت. برای مشاهده فیلم ساخت زیرانداز با کیسه پلاستیک می‌توانید به صفحه گودپک در آپارات مراجعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *