آموزش ساخت کاردستی با استفاده از ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی
بلاگ

آموزش ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی

آموزش ساخت چند وسیله کاربردی با استفاده از ظروف یکبار مصرف

سالیان سال است درباره مضرات استفاده از ظروف یکبار مصرف برای طبیعت و مراحل دشوار بازیافت آنها مطالب زیادی گفته شده است. اما همانطور که می دانید استفاده از این ظروف به بخشی جدانشدنی در زندگی شهری امروز تبدیل شده است. به همین خاطر اکنون دنیا به سمت استفاده مجدد از انواع ظروف یکبار مصرف پیش می رود.

ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف نه تنها به استفاده مجدد از آنها کمک می کند، بلکه هزینه های خرید برخی وسایل را کاهش داده و برای رشد خلاقیت کودکان بسیار مفید است. قبلا در وبلاگ گودپک به آموزش ساخت چند وسیله کاربردی از جمله ساخت جامدادی و گلدان با استفاده از ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی پرداخته ایم. اما در این مقاله، ساخت چند وسیله تزیینی با استفاده از ظروف پلاستیکی را آموزش می دهیم. برای مشاهده آموزش ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف در ادامه با ما همراه باشید.

ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی

چراغ خواب آناناسی

اگر شما هم چراغ خوابی دارید که رویه آن فرسوده یا تکراری شده است، به سادگی می توانید با استفاده از قاشق یکبار مصرف، رنگ زرد، مقوای سبز و چسب حرارتی یا قطره ای، رنگ و روی تازه ای به چراغ خواب خود ببخشید.

برای ساخت این چراغ تنها کافیست دسته قاشق های یکبار مصرف را از آنها جدا و آنها را زرد رنگ کنیم. سپس قاشق ها را کنار هم قرار داده و چسب میزنیم تا به شکل استوانه ای زرد رنگ دربیاید. برای بالای استوانه که برگ های آناناس قرار دارد، شکل برگ ها را روی مقوای سبز رنگ کشیده و با سپس برگ ها را قیچی و روی آناناس می چسبانیم. حالا تنها کافیست چراغ خواب آناناسی را روی پایه آن قرار داده و کلید آن را بزنید.

طرز ساخت چراغ خواب آناناسی با استفاده از قاشق یکبار مصرف به همراه عکس

گلدان تزیینی

برای ساخت این گلدان زیبا هم تنها به قاشق یکبار مصرف و 3 طیف مختلف از رنگ دلخواه خود نیاز دارید. دسته قاشق ها را جدا کرده و آنها را رنگ آمیزی کنید. می توانید مانند تصویر از 3 رنگ نزدیک به هم برای رنگ آمیزی قاشق ها استفاده کنید، یا هر ردیف از قاشق ها یک رنگ مختلف کنید. سپس قاشق ها را کنار همدیگر چسب می زنیم. برای درون گلدان هم می توانید از بطری های پلاستیکی در سایزهای محتلف استفاده کنید.

آموزش ساخت گلدان تزیینی با استفاده از قاشق یکبار مصرف

جعبه های پنگوئنی

بسیاری از ما برای نگهداری لوازم تحریر، نخ و سوزن، زیور آلات و … به جعبه های مختلف نیاز داریم. با استفاده از بطری پلاستیکی و کمی رنگ و خلاقیت می توانید جعبه های مختلف و جذابی برای نگهداری وسایل خود درست کنید.

جعبه های پنگوئنی ساخته شده با استفاده از بطری پلاستیکی

تنها کافیست دو بطری هم اندازه را برداشته و قسمت پایین آنها را برش دهید. سپس دو قطعه برش داده را روی هم قرار داده و آنها را مطابق شکل (یا هر شکل دیگری که مد نظر دارید) رنگ آمیزی کنید.

مراحل ساخت جعبه های رنگی با استفاده از بطری پلاستیکی به همراه شکل

جعبه های رنگی و جذاب شما به همین سادگی آماده مصرف هستند. رنگ آمیزی بطری ها علاوه بر ظاهر زیبا، به پنهان کردن محتویات درون هر جعبه هم کمک می کند.

3 دیدگاه برای “آموزش ساخت کاردستی با ظروف یکبار مصرف و پلاستیکی”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *