معرفی سبزیجات چاق کننده در سالاد و میزان مصرف سبزیجات برای هر فرد به طور روزانه
بلاگ

سبزیجات چاق کننده در سالاد را شناخته و آنها را درست مصرف کنید

معرفی سبزیجات چاق کننده در سالاد

همیشه وقتی صحبت از چاقی و اضافه وزن به میان می‌آید، اولین گزینه‌ای که برای کنترل وزن به ذهن خطور می‌کند، رژیم غذایی است. در اغلب رژیم‌های غذایی، مصرف گوشت قرمز و غذاهای سرخ کرده کاهش یافته و پیشنهاد می‌شود به جای آن از سبزیجات و سالاد استفاده شود. اما سوال اصلی اینست که آیا مصرف سالاد هم می‌تواند یکی از عوامل چاقی باشد؟ سبزیجات چاق کننده در سالاد کدامند؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

کدام سبزیجات در سالاد می‌توانند باعث اضافه وزن شوند؟

برخی سبزیجات از کربوهیدرات بالایی برخوردارند که در نتیجه مصرف زیاد آنها می‌تواند منجر به چاقی شود. اگر به صورت روزانه از این سبزیجات و صیفی‌جات زیاد استفاده می‌کنید، آماده افزایش وزن خود باشید.کدام سبزیجات مورد استفاده در سالاد میتوانند باعث چاقی و اضافه وزن شوند؟

سیب‌زمینی

سیب‌زمینی یکی از صیفی‌جات پرمصرف در سبد خانواده‌های ایرانی است. سیب‌زمینی را می‌توان به شیوه‌های مختلف از جمله سرخ کرده، آب‌پز، پوره شده و غیره استفاده کرد. اگرچه نحوه مصرف سیب‌زمینی در تعیین میزان کالری نهایی آن تاثیر به سزایی دارد، اما خود سیب‌زمینی منبع غنی نشاسته و کربوهیدرات است که اگر بیش از حد مصرف شود می‌تواند یکی از عوامل چاقی به شمار رود.

هویج

هویج یکی دیگر از صیفی‌جات چاق کننده به شمار می‌رود. اگرچه هویج از فیبر بالایی برخوردار بوده و احساس سیری در بدن ایجاد می‌کند. اما به همان نسبت قند بالایی دارد. اگر میزان مصرف هویج از نیاز روزانه بدن بیشتر شود، می‌تواند تاثیر منفی در نمودار کاهش وزن شما داشته باشد.

چغندر و لبو

یکی دیگر سبزیجاتی که سرشار از قند، نشاسته و کربوهیدرات، چغندر یا لبو است. قند بالای چغندر به سرعت جذب بدن شده و می‌تواند باعث افزایش متابولیسم بدن و تحریک ذخایر چربی و افزایش وزن شود.

نخود فرنگی

نخود فرنگی برخلاف ظاهر کوچک خود، سرشار از کربوهیدرات و کالری است. مصرف بیش از حد نخود فرنگی تاثیر نامطلوبی در روند کاهش وزن شما می‌گذارد.

ذرت شیرین

ذرت شیرین که به اشکال مختلف مصرف می‌شود، یکی از سبزیجات بسیار پرطرفدار و خوشمزه است. اما کمتر کسی به قند موجود در ذرت توجه می‌کند. ذرت به دلیل طعم شیرین خود طرفداران زیادی پیدا کرده اما مصرف بی از اندازه آن به معنی افزایش قند مصرفی بدن و چاقی است.

برای مشاهده سایر مقالات حوزه سلامت و تغذیه می‌توانید در وبلاگ گودپک با ما همراه باشید.

2 دیدگاه برای “سبزیجات چاق کننده در سالاد را شناخته و آنها را درست مصرف کنید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *