طراحی پرده و رومیزی با استفاده از نی پلاستیکی و بازیافت مجدد آنها
بلاگ

طراحی پرده و رومیزی با نی پلاستیکی توسط طراح مجارستانی

استفاده مجدد نی پلاستیکی با طراحی پرده و پارچه با آن

katalin huszár طراح پارچه و مد مجارستانی با استفاده از خلاقیت خود موفق به طراحی پرده و رومیزی با نی پلاستیکی شده و روشی جالب برای استفاده مجدد از نی‌های پلاستیکی ابداع کرده است. او با جمع آوری نی‌های پلاستیکی استفاده شده در رنگ‌های مختلف و ترکیب آنها با پارچه توانسته طرح‌های زیبایی خلق کند.

کاتالین برای بازیافت پلاستیک روشی را ابداع کرد که با روش‌های پیشین متفاوت بود. وی به جای بازیافت نی‌ها و تبدیل آن به مواد سازنده‌اش، از آنها به عنوان بخشی از ایده خود برای طراحی پرده استفاده کرد. همچنین مصرف کنندگان در روند پیشرفت پروژه، تاثیر چشم‌گیری داشتند. از آنها خواسته شده بود تا نی‌های مصرفی خود را به جای سطل زباله در ظرف مخصوصی که توسط هنرمند اثر در مکان‌های مختلفی تعبیه شده بود، بیندازند.

وی سپس نی‌های جمع شده را تمیز کرده و آزمایشات اولیه خود برای سنجش سازگاری پلاستیک با انواع پارچه‌ها را آغاز نمود. در نهایت و پس از آزمون و خطاهای بسیار، کاتالین موفق به طراحی پرده و رومیزی با نی پلاستیکی شد. طرح‌های وی از تنوع بالایی برخوردار بوده و رنگ‌بندی‌های متنوعی دارد.طراحی مدل‌های مختلف پرده با استفاده مجدد از نی پلاستیکی

بر روی جعبه محصولات کد QR تعبیه شده و با اسکن آن مشتریان به صفحه پروژه منتقل شده و می‌توانند کل فرآیند ساخت پرده‌ها را از نزدیک پیگیری نمایند.

هدف بعدی کاتالین گسترش محصولات خود با بالا بردن تنوع محصولات و رنگ آنهاست. سالانه میلیون‌ها تن نی پلاستیکی در سرتاسر دنیا تولید می‌شوند که تنها درصد کمی از آنها قابلیت بازیافت دارند. به همین خاطر استفاده از نی پلاستیکی در بسیاری از کشورهای دنیا ممنوع شده یا محدودیت‌های شدیدی برای استفاده از آنها اعمال شده است. اکنون ایده کاتالین می‌تواند راهی جدید و کاربردی برای استفاده مجدد از نی‌های پلاستیکی باشد.

برای اطلاع از جدیدترین اخبار روز دنیا در حوزه محیط زیست و تکنولوژی‌های مرتبط با آن می‌توانید در بخش اخبار وبلاگ گودپک با ما همراه باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *