سس اسپانیایی espagnole طرز تهیه و مواد اولیه آن
بلاگ

طرز تهیه انواع سس: سس اسپانیایی (Espagnole)

سس اسپانیایی مخصوص سرو در کنار غذاهای گوشتی

سس اسپانیایی (Espagnole) یکی از سس‌های مادر در آشپزی کلاسیک فرانسه به شمار می‌رود. این سس یک سس بسیار پرفایده با پروتئین بالاست زیرا برای تهیه آن از استاک گوشت استفاده می‌شود. این سس در آشپزی کلاسیک فرانسه، اساس تهیه بسیاری از سس‌های دیگر است، به همین جهت سس مادر نامیده می‌شود. تهیه استاک گوشت کمی زمان‌بر بوده و بهتر است اگر قصد استفاده از این سس در کنار استیک یا سایر غذاهای گوشتی خود را دارید، از چند روز قبل فکر تهیه استاک را کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا مواد اولیه و طرز تهیه این سس را مرور کنیم.

مواد مورد نظر برای تهیه سس اسپانیایی

کره ۵۰ گرمطرز تهیه سس اسپانیایی به همراه مواد اولیه

آرد سفید ۱ قاشق سوپ‌خوری

استاک گوشت ۱ کیلوگرم

کرفس خرد شده ۲ قاشق سوپ‌خوری

هویج ۲ قاق سوپ‌خوری

پیاز ۲ قاشق سوپ‌خوری

طرز تهیه سس اسپانیایی

همانطور که اشاره شد برای تهیه سس اسپانیایی اول از همه نیاز به استاک گوشت دارید. استاک به مایعی گفته می‌شود که حاصل جوشیدن طولانی‌مدت استخوان‌های حیوانات در آب است. در واقع استاک همان عصاره گوشت است. بهتر است از روز قبل استخوان‌ها را درون زودپز ریخته و همراه با پیاز و رزماری اجازه بدهید حداقل ۱۲ ساعت به خوبی بپزند. سپس آن را از صافی رد می‌کنیم و استاک گوشت آماده است.

برای تهیه سس، آرد را در کره تفت می‌دهیم تا رنگ آن قهوه‌ای شود. توجه کنید که آرد به سرعت می‌سوزد. پس شعله را کم کرده و مرتب هم می‌زنیم تا نسوخته و به تدریج قهوه‌ای شود. سپس استاک گوشت را اضافه کرده و مرتب هم می‌زنیم تا آرد گوله گوله نشود. در انتها پیاز، کرفس و هویج را اضافه کرده و اجازه می‌دهیم تا سس نیم ساعت بپزد و غلیظ شود. سپس از صافی رد کرده و در کنار غذاهای گوشتی سرو می‌کنیم.

2 دیدگاه برای “طرز تهیه انواع سس: سس اسپانیایی (Espagnole)”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *