طرز تهیه سس شکلات برای تزیین انواع شیرینی و کیک با خامه و شکلات
بلاگ

آموزش انواع سس: طرز تهیه سس شکلات

نکات تهیه سس شکلات برای تزیین کیک و بستنی

سس شکلات یکی از سس‌های بسیار کاربردی در تزیین انواع کیک، شیرینی، دونات، بستنی و … است. این سس را می‌توان با توجه به غلظت آن برای هریک از موارد فوق استفاده کرد. حتی از سس شکلاتی می‌توان به عنوان فیلینگ کیک هم استفاده کرد. در واقع غلظت سس تعیین کننده موارد مصرف آن است. معمولا برای تزیین بستنی، دونات، یا روی کیک از سس رقیق استفاده کرده و اگر قرار باشد از آن به عنوان فیلینگ کیک استفاده کنیم، باید غلیظ‌‌ تر باشد. برای تهیه سس شکلاتی می‌توان از پودر کاکائو یا شکلات با کیفیت استفاده کرد. توصیه ما استفاده از شکلات مرغوب و باکیفیت است. بهتر است قبل از استفاده از شکلات، مقداری از آن را به روش بن‌ماری (روی بخار آب) ذوب کنید تا هم کیفیت شکلات را سنجیده و هم طعم آن را بچشید. شکلات مرغوب معمولا درصد بالایی کره شکلات دارد، به همین دلیل پس از ذوب بسیار یک‌دست می‌شود.

از سس شکلات می‌توان به عنوان فیلینگ کیک هم استفاده کرد
استفاده از سس شکلات به عنوان فیلینگ کیک

مواد لازم و طرز تهیه سس شکلات

همانطور که در بالا هم اشاره شد، بهتر است برای تهیه این سس، از شکلات مرغوبی که طعم آن را می‌پسندید استفاده کنید. برای تهیه سس به این روش، تنها به شکلات و خامه نیاز دارید. از آنجا که خود خامه شیرین است، برای تهیه سس شکلات از شکر استفاده نمی‌کنیم. نکته مهم دیگر درباره غلظت سس این است که اگر سس رقیقی برای تزیین کیک یا دسرهای مختلف می‌خواهید، مقدار شکلات و خامه باید یک اندازه باشد. اما اگر می‌خواهید از سس شکلاتی به عنوان فیلینگ کیک استفاده کنید، باید مقدار شکلات، ۲ برابر خامه باشد.

برای تهیه این سس، خامه را درون قابلمه ریخته و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم تا به مرور گرم شود. سپس شکلات را خرد کرده و درون خامه گرم می‌ریزیم. بدون اینکه هم بزنیم، اجازه می‌دهیم شکلات با حرارت خامه به تدریج ذوب شود.

مراحل تهیه سس شکلات با عکس در وبلاگ گودپک
پس از افزودن شکلات به خامه داغ، سس را هم نزده و اجازه می‌دهیم تا شکلات با حرارت خامه به تدریج ذوب شود.

پس از چند دقیقه با همزن دستی شکلات و خامه را همین‌طور که روی حرارت است، هم می‌زنیم. تا مایع یکدستی حاصل شود. سپس شعله را خاموش کرده و سس را از روی حرارت بر‌میداریم تا کمی خنک شود. اگر گوله‌های شکلات درون سس مشهود بود، آن را از صافی رد می‌کنیم. دقت کنید که از این سس باید در حالت گرم (نه داغ) استفاده کنید زیرا پس از گذشت زمان و به خصوص در یخچال، غلظت آن افزایش می‌یابد.

2 دیدگاه برای “آموزش انواع سس: طرز تهیه سس شکلات”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *