با عجیب‌ترین خرافات کشورهای مختلف آشنا شوید
بلاگ

عجیب‌ترین خرافات در فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف دنیا

عجیب‌ترین خرافات متعلق به کدام کشورهاست؟

هر کشوری فرهنگ متفاوت و مختص به خود را دارد که بسیاری از آنها ریشه در تاریخ و آداب و رسوم گذشتگان آنها دارد. این فرهنگ گاهی بر روی کوچکترین تا بزرگترین کارهای روزمره انسان‌ها تاثیرگذار است. خرافات یکی از چیزهای مشترک بین همه ملل است. خرافات به معنی اعتقاد غیرمنطقی و ثابت نشده به تاثیر امور ماوراطبیعی در امور طبیعی است. در این مقاله به عجیب‌ترین خرافات در فرهنگ‌های مختلف می‌پردازیم.

صدا کردن در هنگام خروج از منزل

یکی از عجیب‌ترین خرافات هند بدشگونی صدا کردن افراد هنگام خروج از منزل استیکی از عجیب‌ترین خرافات رایج در فرهنگ مردمان هند، بد یمن بودن صدا کردن کسی است که در حال خروج از خانه باشد. هندی‌ها معتقدند باید قبل از خروج افراد از درب خانه، هر کار یا حرفی با آنها دارید بگویید و در هنگام خروج از منزل صدایشان نزنید.

بدشگونی عدد ۱۷

در کشور ایتالیا عدد ۱۷ بد یمن بوده و بدشانسی می‌آورددر ایتالیا بسیاری از مردم عدد ۱۷ را بدشگون می‌دانند. این در حالیست که در برخی فرهنگ‌ها از این عدد به عنوان عدد شانس یاد می‌شود. جالب است بدانید از آنجا که معادل یونانی عدد ۱۷، VIXI بوده و این نماد در زبان ایتالیایی به معنی «من زنده بودم» است، این جمله را نمادی از مرگ زودرس به شمار می‌آورند.

مخفی کردن انگشت شست در مشت

از عجیب‌ترین خرافات جهان متغلق به کشور ›اپن و پنهان کردن انگشت شست در قبرستان استژاپنی‌ها معتقدند انگشت شست، «انگشت والدین» است. به همین خاطر در هنگام ورود به گورستان و تمام مدتی که در گورستان قرار دارند، برای حفاظت از والدین خود برابر مرگ، انگشت شست خود را در مشت خود پنهان می‌کنند.

بدشگونی عدد ۴

هدد ۴ در کشور چین بد شگون بوده و استفاده نمی‌شوداحتمالا شما هم با این خرافه عجیب در کشور چین آشنا هستید. چینی‌ها عدد ۴ را بسیار بد شگون می‌دانند. تا جایی که بسیاری از آسانسورهای این کشور دکمه طبقه ۴ را ندارند. در بسیاری از ساختمان‌ها از طبقه ۴ استفاده نمی‌شود یا اگر استفاده کنند برای تردد در آن از پله به جای آسانسور استفاده می‌کنند.

خوابیدن در اتاقی با پنکه روشن

یکی از خرافات رایج در کره بد شگونی خوابیدن در اتاقی با پنکه روشن استیکی از خرافات عجیب در کره جنوبی خوابیدن در اتاقی با پنکه روشن است. آنها معتقدند خوابیدن طولانی‌مدت در اتاقی که پنکه در آن روشن است می‌تواند باعث کاهش دما و تبخیر آب بدن و در نهایت منجر به مرگ انسان شود.

نشستن روی چمدان قبل از سفر

نشستن روی چمدان یکی از خرافات کشور روسیه است و باعث خوش شانسی می‌شودروس‌ها معتقدند اگر قبل از سفر مدت کوتاهی روی چمدان خود ننشسته و به سفر خود فکر نکنند در آن سفر اتفاقات ناخوشایندی برایشان رقم می‌خورد.

خوش یمنی گربه سیاه

گربه سیاه در انگلیس نماد خوش شانسی استگربه سیاه در بسیاری از کشورها، حتی در برخی نقاط کشور خودمان نمادی از بدشانسی به شمار می‌آید. مردم در مقابله با گربه سیاه حس خوبی نداشته و معتقدند مواجه با آن بد شگون است. اما در کشور انگلستان گربه سیاه را نماد خوش شانسی می‌دانند.

باز و بسته کردن بی دلیل قیچی

اگر در مصر قیچی را بی دلیل باز و بسته کنید نشانه بدشانسی به حساب می‌آیدیکی از عجیب‌ترین خرافات کشور مصر در رابطه با قیچی است. آنها معتقدند باز و بسته کردن بی دلیل قیچی در حالی که قصد بریدن چیزی را با آن ندارید، می‌تواند منجر به ایجاد دعوا در بین افراد شود. همچنین اگر قیچی را به صورت باز در گوشه‌ای رها کنید، بر شگون است.

حرکت رو به عقب

به عقب حرکت کردن در پرتغال بد شگون استدر کشور پرتغال، هر نوع حرکت رو به عقبی را نماد بدشگونی تلقی می‌کنند. پرتغالی‌ها معتقدند قدم برداشتن رو به عقب دعوتی از شیطان برای تعقیب گام‌های آنهاست. به همین خاطر کمتر کسی در پرتغال به سمت عقب خود گام بر می‌دارد. آنها اگر مجبور به این کار شوند، حتی در رانندگی هم دور می‌زنند.

گرفتن ناخن در شب

ناخن گرفتن در ب در هند بسیار بدشگون بوده و از خرافات رایج هند استیکی دیگر از عجیب‌ترین خرافات مشترک در بین کشورهای مختلف، علی‌الخصوص کشور هند، بدشگونی گرفتن ناخن در شب است. به نظر می‌رسد این خرافه ریشه در زمان‌های گذشته داشته که استفاده از اشیای تیز در تاریکی شب سلامت انسان‌‌ها را تهدید می‌کرده است.

9 دیدگاه برای “عجیب‌ترین خرافات در فرهنگ‌ها و کشورهای مختلف دنیا”

 1. سلام بعضی از این چیز هایی که گفتید خرافات نیستند و دلیل علمی دارند.مثل ناخن گرفتن در شب که نمیتونی درست ناخنت رو ببینی و یک وقتی گوشت و ناخن میشه و یا ناخن توی گوشت فرو میره و کلسیم بدن کم میشه.
  البته ما ایرانیا خرافات های خیلی زیادی داریم(بدون دلیل علمی) و بعضیهاشون واقعا خنده دارن و مزخرفن.
  این آدامس خوردن در شب و زدن قیچی رو منم شنیده بودم و پرسیده بودم که چرا. آیا دلیلی برای این حرفت داری اما دلیلی نداشت.

 2. در تعاليم دينى داريم كه شب ناخن گرفتن مكروهه ، ودود كردن اسفند هم خواص زيادى داره كه بايد خودتون درمفاتيح ببينيد

 3. خیلی از این موارد ریشه علمی دارند مثلا گرفتن ناخن در شب که بعضی از دوستان هم اشاره کردند گرفتن ناخن در شب باعث ایجاد زخم در انگشتان می شود نه از دست دادن کلسبم انگشتان در طول روز کمی لاغر می شوند وناخنها جا باز می کنند واگر در شب ناخن خود راکوتاه کنیم متوجه نمی شویم که انها را زیادی از ته زده ایم ودر طول شب پوست بدن کمی ورم می کند وممکن است زیر ناخن زخم شود

 4. برخی خرفات را با برخی ناخرافات قاطی شده آیا این سخن ائمه اطهار نیست که مثلا در شب ناخن نگیرید که دلیل علمی دارد

 5. به نظرم دوستانی که برخی چیز ها رو بعنوان خرافات ذکر می کنن لازمه قبل از اقدام مطالعه ای در خصوص سفارشات اهل بیت علیهم السلام بخصوص در منابع اسلامی مثل وسائل الشیعه و کشفیات جدید دانشمندان در اثبات اوها داشته باشند و به راحتی هر چیزی رو خرافه ذکر نکنن.
  ممنون

 6. علت کوتاه نکردن ناخن ها در شب اینه که شب کلسیم به ناخن میرسه و کوتاه کردن آن باعث میشه کلسیم از دست بدیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *