بلاگ

با غذاهای مخصوص شب کریسمس در کشورهای مختلف جهان آشنا شوید

شب کریسمس در کشورهای مختلف چگونه سپری می‌شود؟

کریسمس یا جشن سال نو میلادی در کشورهای مسیحی جهان رایج است. بسیاری از مردمان جهان میلاد حضرت مسیح را همزمان با آغاز سال نو میلادی جشن می‌گیرند و آداب و رسوم خاص خود را در این شب دارند. پیش‌تر آداب عجیب غذا خوردن در کشورهای مختلف را معرفی کرده‌ایم اما در این مقاله قصد معرفی غذاهای مخصوص شب کریسمس را داریم. برای آشنایی با این غذاها و آداب و رسوم مردم مختلف دنیا در این شب با ما همراه باشید.

کشور آلمان

نان استولن، یکی از خوراکی های سنتی شب کریسمس در کشور آلمان استیکی از غذاها یا بهتر است بگوییم دسرهای مخصوص شب یلدا در کشور آلمان، نان استولن (stollen) است. استولن در واقع نوعی نان است که با میوه‌های خشک و آجیل تهیه شده و روی آن پودر قند می‌ریزند. یکی از انواع این نان که با نام weihnachtsplätzchen شناخته می‌شود، به معنی کوکی کریسمس است.

در کشور آلمان برای شام منویی شامل یکی از غذاهای غاز کبابی، گوشت آهو، ماهی کپور، گوشت ران برشته و سالاد سیب زمینی آلمانی در کنار شرابی به نام glühwein در نظر گرفته می‌شود.

کشور فرانسه

آشنایی با غذاهای مرسوم در جشن کریسمس در کشور فرانسهدر کشور فرانسه برای شب کریسمس میز مفصلی شامل انواع غذاها و دسرها تدارک می‌بینند. از جمله غذاهای مخصوص شب کریسمس در کشور فرانسه می‌توان به بوقلمون شکم پر، صدف، ماهی سالمون، غاز کبابی، مرغ سوخاری و جگر چرب اشاره کرد. از جمله دسرهای معروف فرانسوی در شب کریسمس هم Bûche de Noël  که نوعی رولت شکلاتی است، می‌باشد.

کشور ایتالیا

جشن هفت ماهی یکی از غذاهای مخصوص شب کریسمس در ایتالیاستدر هر استان کشور ایتالیا در شب کریسمس غذاهای متنوع و مختلفی سرو می‌شود. اما غذای مشترک و محبوب این شب در کشور ایتالیا، جشن هفت ماهی است. در این غذا، 7 نوع غذای دریایی متفاوت که هر کدام یکی از نمادهای کتاب مقدس مسیحی‌ها  است، سرو می‌شود.

پاستای لینگویینی، لابستر با سس صدف، میگو و ماهی سرخ شده، سالاد اختاپوس، ماهی کاد، کالاماری شکم پر و کوکتل هشت پا از مرسوم‌ترین غذاهای مخصوص شب کریسمس در ایتالیاست.

کشور سوئد

در سوئد مرسوم است در شب کریسمس دسری با نام Julgröt سرو شوددر کشور سوئد رسم بر این است تا تمام تنقلات، شام، نوشیدنی‌ها وسالادها روی میز چیده شده و هر مهمان خودش پذیرایی از خودش را به عهده دارد. به این شیوه پذیرایی در کشور سوئد، Julbord گفته می‌شود. از جمله غذاهای مخصوص شب کریسمس در کشور سوئد می‌توان به میت بال سوئدی، سوسیس، دنده کباب، نان چاودار و پوست پرتقال، شاه ماهی شور، کلم، چغندر و انواع پنیر اشاره کرد.

برای دسر هم نوعی پودینگ برنج با مغز بادام به نام Julgröt سرو می‌کنند.

کشور لهستان

غذاهای مخصوص شب کریسمس در کشور لهستانشب کریسمس در کشور لهستان کمی متفاوت از سایر کشورها برگزار می‌شود. لهستانی‌ها جشن کریسمس را بدون گوشت قرمز برگزار می‌کنند. در این کشور 12 غذای متفاوت که نمادی از 12 حواری حضرت مسیح است، سرو می‌شود.

ماهی کپور با سالاد سیب زمینی، شاه ماهی شور، رولت فیله ماهی، سوپ قازچ و دامپلینگ سیب زمینی بخشی از غذاهای مخصوص شب کریسمس در کشور لهستان است.

3 دیدگاه برای “با غذاهای مخصوص شب کریسمس در کشورهای مختلف جهان آشنا شوید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *