ساخت قاشق یکبار مصرف خوراکی با مواد کاملا طبیعی به عنوان جایگزین قاشق یکبار مصرف پلاستیکی
بلاگ

قاشق یکبار مصرف خوراکی ساخته شده از برنج و گندم

قاشق یکبار مصرف خوراکی جایگزین مناسب قاشق پلاستیکی

پس از ساخت لیوان یکبار مصرف خوراکی، این بار نوبت به تولید قاشق یکبار مصرف خوراکی می‌رسد. همه ما روزانه با حجم وسیعی از زباله مواجه هستیم که بیشتر آن را پلاستیک و ظروف یکبار مصرف تشکیل می‌دهد. درباره مضرات استفاده از پلاستیک و ظروف یکبار مصرف بارها صحبت شده است، اما همیشه سوالی مطرح می‌شود که پاسخی برای آن وجود ندارد. چه چیزی را جایگزین ظروف یکبار مصرف کنیم؟
این روزها بحث ارائه آلترنیتیو و جایگزین در حوزه کاهش استفاده از پلاستیک و ظروف یکبار مصرف هم مطرح است. هرچند پیش‌تر راه‌هایی را به منظور کاهش استفاده از قاشق و چنگال یکبار مصرف پیشنهاد دادیم، اما در بسیاری از موارد راحتی استفاده از این وسایل پلاستیکی مانع بزرگی در مقابل عدم استفاده از آنها محسوب می‌شود. اکنون با ساخت قاشق یکبار مصرف خوراکی، گزینه مناسبی برای جایگزینی قاشق پلاستیکی در دسترس است.

طراحی و ساخت قاشق یکبار مصرف خوراکی

در سال 2016، Black Ticket Films  کلیپ کوتاهی را از معرفی محصولی جدید با نام Bakeys منتشر کردند. Bakeys نام نوعی قاشق یکبار مصرف خوراکی، ساخته شده از آرد و غلات است. دو هفته پس از انتشار این ویدئو، بیش از 80 میلیون نفر در 20 کشور جهان از طریق شبکه‌های مجازی از آن بازدید کردند. همچنین شرکت دانش‌بنیان Bakeys Edible Cutlery شاهد تعداد زیادی سفارش و پیشنهاد سرمایه‌گذاری بوده است.
مواد اولیه تشکیل ‌دهنده این قاشق‌های خوراکی، گندم، برنج و آرد است. این قاشق‌ها دارای مواد مغذی و عاری از هرگونه ماده نگهدارنده و عمر مفیدی معادل 3 سال هستند. از قاشق‌ یکبار مصرف خوراکی می‌توان برای خوردن انواع غذاها، حتی سوپ داغ هم استفاده کرد. آنها در برابر حرارت و رطوبت مواد غذایی تا مدت زمان مشخصی مقاوم بوده و شکل و طعمشان تغییر نمی‌کند.
قاشق یکبار مصرف خوراکی در طعم‌های مختلفی تهیه می‌شود که برخی از آنها عبارتند از: شکری، دارچین-زنجبیل، سیر-زنجبیل، فلفلی، زیره، نعنا- زنجبیل و …قاشق یکبار مصرف خوراکی در 5 طعم مختلف ساخته می‌شود.
از آنجا که برای کشت برنج، 60 برابر آب بیشتری در مقایسه با کشت گندم لازم است، در ساخت قاشق یکبار مصرف خوراکی، اولویت با استفاده از گندم است.
در نهایت می‌توان از این قاشق‌ها به عنوان محصولی مغذی، خوشمزه، سرگرم‌کننده، جذاب و دوستدار محیط زیست یاد کرد. برای آشنایی بیشتر با این محصول می‌‌توانید در صفحه گودپک در آپارات کلیپ معرفی آن را مشاهده نمایید.

1 دیدگاه برای “قاشق یکبار مصرف خوراکی ساخته شده از برنج و گندم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *