معرفی مک بوک ایر اپل ساخته شده از مواد صد درصد بازیافتی
بلاگ

مک بوک ایر اپل ساخته شده از مواد صد درصد بازیافتی

رونمایی اپل از مک بوک جدیدی که با مواد بازیافتی ساخته شده است

در روزهای اخیر و طی مراسم رونمایی از محصولات جدید، شرکت اپل از مک بوک ایر و مک مینی جدید خود رونمایی کرد. ویژگی بارز این دو محصول جدید اپل، ساخت آنها از مواد صد درصد بازیافتی است. شرکت اپل از این دو محصول جدید خود به عنوان پاک‌ترین محصولات ساخته شده اپل تا این زمان یاد کرده است.

اپل پیش از ساخت مک بوک ایر، برای تامین استحکام بدنه محصولات خود، باید سنگ آلومینیوم خام را استخراج کرده و از آن در ساخت بدنه محصولاتش استفاده می‌کرد. اما اخیرا محققان این شرکت موفق به ساخت آلیاژ کاملا جدیدی شده‌اند که علاوه بر حفظ استحکام محصولات، از مواد بازیافتی در ساخت آن استفاده می‌شود.

شرکت اپل سالیان متمادی است که در راستای کاهش تولید کربن و گازهای گلخانه‌ای تلاش کرده است. اکنون با ساخت مک بوک ایر کاملا بازیافتی، تا حدودی به هدف خود نزدیک شده است. این شرکت همچنین مدعی شده است که در سال 2018 به یکی دیگر از اهداف اصلی خود؛ یعنی استفاده کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر دست یافته است. طبق ادعای اپل، این شرکت برای تامین صد درصد برق مورد نیاز شرکت خود از انرژی‌های تجدیدپذیر و صفحات خورشیدی و انرژی‌های باد و آب کمک گرفته است.کمپانی اپل با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر گامی بلند در حفظ محیط زیست برداشته است

این شرکت در سال 2011 با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر موفق به کاهش 54 درصدی کربن شده بود. در سال 2017 این میزان به 590 هزار تن افزایش یافت و این یعنی کاهش سه برابری کربن تولیدی از سال 2011 تا 2017.

تولید بی رویه گازهای گلخانه‌ای عواقب جبران ناپذیری را برای تمام موجودات زنده در پی دارد. هرچند این گازها به طور طبیعی در جو زمین هستند اما افزایش آنها بیشتر از حد طبیعی به لایه اوزون آسیب زده و با حبس گرما درون خود منجر به افزایش گرمای جهانی می‌شوند.

2 دیدگاه برای “مک بوک ایر اپل ساخته شده از مواد صد درصد بازیافتی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *