نان توموشی یکی از غذاهای سنتی استان هرمزگان و به طور مخصوص جزیره هرمز است
بلاگ

غذاهای سنتی ایران: غذاهای محلی استان هرمزگان – نان توموشی

استان هرمزگان، مهد غذاهای دریایی

استان هرمزگان در خطه جنوب ایران و در جوار خلیج نیلگون همیشه فارس واقع شده است. مردمان خونگرم و دوست داشتنی این استان، دل هایی به رنگ آبی آسمانی خلیج داشته و به برکت آن گذران زندگی می‌کنند. ماهیگیری یکی از مشاغل اصلی مردمان این استان است. به همین خاطر تنوع غذاهای دریایی و نحوه طبخ آن‌ها هنر بلاشک مردمان همجوار خلیج فارس است.

نان توموشی، نمونه‌ای از هنر طبخ غذا

یکی از غذاهای سنتی این استان، نان توموشی است که اغلب به عنوان صبحانه ای مقوی سرو می‌شود. علت نام‌گذاری این نان، نحوه جالب طبخ آن است. زنان هنرمند این استان، خمیری تهیه شده از آب و آرد را با ضخامت بسیاری کمی توسط انگشتان خود روی ساج پهن کرده و سپس یک عدد تخم مرغ و کمی پنیر را روی آن پخش می‌کنند. در نهایت آن را با چاشنی‌های مخصوصی سرو می‌کنند. به همین خاطر آن را نان توموشی یا همان تو مشتی می‌نامند و منظور از آن، خمیری است که با هنر انگشتان دستِ زنان این خطه با ضخامتی بسیار کم روی ساج پهن می‌شود.

نان توموشی را همراه با تخم مرغ، پنیر و سس های مختلف در صبحانه سرو می کنند

نان توموشی را با عسل یا انواع سس‌ها سرو می‌کنند. یکی از چاشنی‌های محبوب برای سرو نان توموشی، سس مهیاوه است. در زبان محلی به این سس مهوه یا مهیابه هم گفته می‌شود. برای تهیه این سس، پودر ماهی موتو یا ساردین را با کمی زردچوبه، فلفل، گشنیز، خردل و گاهی با عصاره خاک سرخ رنگ جزیره هرمز همراه با نمک در ظرفی مخلوط کرده و درب ظرف را محکم می‌بندند و به مدت یک ماه در آفتاب قرار می‌دهند تا آماده شود.

سس مهیاوه یکی از چاشنی های محبوب برای سرو نان توموشی در استان هرمزگان است

علاوه بر سرو سس مهیاوه به عنوان چاشنی نان توموشی، آن را در کنار برنج یا گاها به عنوان جایگزینی برای پنیر در وعده صبحانه مصرف می‌کنند.

از دیگر غذاهای محلی استان هرمزگان می توان به دوپیازه میگو، برنج دیشو، بلالیت، نان چم چمو، هواری و… اشاره کرد.

رفته رفته به پایان سفرهای جذاب و دوست داشتنی استان به استان و معرفی غذاهای محلی هر استان نزدیک می شویم. برای مشاهده دستور تهیه غذاهای سنتی تنها کافیست بر روی لینک غذاهای محلی ایران کلیک کرده و استان مورد نظر خود را پیدا کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *