با رعایت این نکات کافه‌داری به یک کافه‌دار خوب تبدیل شوید.
بلاگ

نکات کافه‌داری : چگونه کافه دار خوبی باشیم؟

با رعایت این نکات کافه‌داری، به یک کافه‌دار خوب تبدیل شوید

کافه داران مستقیما با مشتریان در ارتباط بوده و نحوه برخورد و ظاهر آنها یکی از عوامل مهم در جذب مشتری برای کافه است. گاهی رعایت برخی نکات کافه‌داری، هرچند ساده و پیش پا افتاده باشند، می‌توانند در جذب مشتری موثر بوده و رضایت آنها را از کافه شما افزایش دهند. در ادامه برخی از این نکات کافه‌داری را مرور می‌کنیم:

سرویس‌دهی و ارتباط با مشتری را تقویت کنید

در هنگام ورود مشتریان به کافه، با روی خوش و کلامی دلنشین به آنها خوشامد گفته و سعی در ایجاد ارتباطی دوستانه و فضایی صمیمی داشته باشید. سوالات مشتریان با حوصله و کامل جواب دهید. در انتخاب پوشش و پیش بند دقت کنید. قبلا درباره اهمیت استفاده از پیش بند مفصل صحبت کرده‌ایم. سفارش مشتری را به حرفه‌ای‌ترین شکل آماده کرده و در اختیار وی قرار دهید.

کیفیت را جایگزین کمیت کنید

یکی از مهم‌ترین نکات کافه‌داری ، کاهش تنوع منو و افزایش کیفیت سفارشات است. به جای صرف 10 مدل قهوه، 5 مدل را در منو بگنجانید و کیفیت آن‌ها را افزایش دهید. بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها تنها به خاطر یک غذا یا خوراکی مشهور شده و بر سر زبان میوفتند.

به موسیقی، نور و دمای کافه توجه کنید

نوع و بلندی صدای موسیقی همانقدر که می‌تواند در جذب مشتری موثر باشد، به همان اندازه هم ممکن است زننده و آزاردهنده باشد. بلندی صدای موسیقی نباید در حدی باشد که صدا به صدا نرسد. در هر فصلی از سال و همینطور در ساعات مختلف شبانه روز به نوع موسیقی توجه کنید. نورپردازی کافه باید الگوی خاصی داشته و چشم نواز باشد. شدت نور را طوری تنظیم کنید که مشتریان به سادگی بتوانند محیط اطراف خود را ببینند. سعی کنید دمای هوا کافه را در هر فصل از سال در حدود 25 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

از اسامی طولانی و عجیب در منو استفاده نکنید

منو یکی از مهم‌ترین عناصر هر کافه به شمار می‌رود. به جای استفاده از اسامی سخت و دشوار، معادل آنها را به کار ببرید. اگر مجبور به استفاده از اسامی عجیب شده‌اید، بهتر است توضیح مختصری در مورد مواد تشکیل دهنده ان بدهید. بسیاری از مشتریان شما نمی‌توانند ترکیبات کل منو را از شما بپرسند و اسامی عجیب تنها آنها را سردرگم کرده و به اشتباه می‌اندازد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *