آموزش کاشت سبزی در منزل به همراه نکات تکمیلی
بلاگ

آموزش کاشت سبزی در منزل و معرفی سبزی‌های قابل کاشت در منزل

کدام سبزی‌ها را می‌توان در منزل کاشت؟

کاشت سبزی در منزل می‌تواند کاری مفرح و سرگرم‌کننده برای علاقمندان به گیاهان به شمار رود. ­هرچند با رواج زندگی آپارتمان نشینی بخشی از امکانات خود را برای کاشت سبزی در منزل از دست داده و فضای کافی مانند باغچه و حیاط در اختیار بسیاری از ما نیست، اما همچنان می‌تواند قسمتی از صفای گذشته را با کاشت سبزی در گلدان به منزل‌های جدید آورد. در ادامه به معرفی سبزی‌های قابل کاشت در گلدان می‌پردازیم.

چگونگی کاشت انواع سبزی در منزل و وسایل مورد نیاز آن

کدام سبزی‌ها قابل کاشت در منزل هستند؟

سبزی شاهی

سبزی شاهی یکی از سبزی‌های مناسب برای کاشت در گلدان است. این سبزی پس از کاشت بذر آن در خاک رشد نسبتا سریعی داشته و شما را طولانی مدت منتظر نمی‌گذارد. برای رشد همه سبزی‌ها نیاز به بذر سبزی، گلدان مناسب، نور، آب کافی و خاک مناسب دارید. برای کاشت سبزی شاهی در گلدان کافیست بذر آن را روی خاک ریخته و با آبیاری منظم و قرار دادن گلدان در نور مناسب منتظر رشد آن باشید.

سبزی ریحان

ریحان یک سبزی برگی معطر و محبوب در بین ایرانیان است. کمتر کسی است که تجربه مصرف سبزی ریحان در کنار کباب را نداشته باشد. گیاه ریحان یکساله است و از طریق بذر به راحتی رشد می‌کند. برای خاک گلدان می‌توانید از خاک‌های مغذی موجود در گل‌فروشی‌ها استفاده کنید. این خاک‌ها مواد لازم برای رشد انواع گیاهان را دارا هستند.

روش کاشت سبزی ریحان در منزل

سبزی جعفری

یکی دیگر از سبزی‌های پرکاربرد در آشپزی ایرانی، سبزی خوش عطر جعفری است. از این سبزی برای طعم بخشیدن به بسیاری از غذاها استفاده می‌شود. جعفری گیاهی دوساله است. برای کاش آن تنها کافیست بذر جعفری را روی خاک پاشیده و با آبیاری منظم و تامین نور کافی، فضای لازم برای رشد این سبزی در منزل را فراهم کنید.

تره

اگر قصد کاشت سبزی درمنزل را دارید، از سبزی تره غافل نشوید! این سبزی خواص بسیار زیادی داشته، خون‌ساز است و طعم تندی دارد. تره گیاهی چند ساله‌ست و هربار پس از چیدن ساقه‌هایش، ساقه‌های ضخیم‌تری رشد می‌کند. این سبزی هم به سادگی با پاشیدن بذر آن بر روی خاک قابل رویش است.

برای کاشت سبزی در منزل به چه وسایلی نیاز داریم؟

کاشت سبزی در منزل برخلاف تصور اصلا دشوار نیست. شما تنها به چند گلدان با سایز متوسط، خاک غنی و فضایی با نور مناسب نیاز دارید. خاک را می‌توان از انواع گل‌فروشی‌ها تهیه کرده و با پاشیدن بذر سبزی‌ها بر روی آن و قرار دادن گلدان در پشت پنجره‌ای با نور مناسب و دادن آب کافی به آن، زمینه را برای رشد سبزی در منزل فراهم آورید. پس همین امروز دست به کار شده و کاشت سبزی در منزل را آغاز کنید.

1 دیدگاه برای “آموزش کاشت سبزی در منزل و معرفی سبزی‌های قابل کاشت در منزل”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *